Kyjov, Nádražní 471
+420 518 305 333
info@ssakyjov.cz

Ubytování a strava

Střední škola automobilní Kyjov

Součástí učiliště je od roku 1978 také Domov mládeže, původně zřízený na ČSAD Kyjov, kde bylo ubytováno 35 žáků. Stávající domov mládeže byl uveden do provozu v září roku 1983. V tu dobu byla kapacita na internátě 126 žáků. Ubytovaní byli i žáci z blízkého okolí, neboť ubytování a stravu hradili za rodiče organizace, pro něž se žáci učili. Většinou se učili pro ČSAD Hodonín, ČSAD Kyjov, ČSAD Uherské Hradiště, ČSAD Kroměříž či ČSAD Břeclav.

V současné době je polovina pokojů zmodernizována. Byly zřízeny pokoje se dvěma lůžky.

 

V domově mládeže je vytvořen denní řád, kde se pravidelně střídá studium, osobní volno a čas pro zájmovou činnost. Žákům je zabezpečen nerušený průběh studijní doby. Studijní výsledky jsou pravidelně sledovány a konzultovány s učiteli.

 

V době osobního volna nabízíme žákům zábavu, pohybovou činnost, odpočinek, prostor pro sebe a své zájmy. Dle zájmu zabezpečíme akce jako jsou: promítání video-filmů, kurz tance a společenského chování, návštěvy koncertů populární hudby apod.

 

Sportovně založení žáci mají možnost pravidelně sportovat na hřišti a v měsících říjnu až dubnu v tělocvičně (každé pondělí a čtvrtek od 18,30 hod. do 20,00 hodin). Do školní posilovny je vstup pro všechny ubytované a studenty naší školy zdarma.

Denně mají možnost hrát stolní tenis a posilovat v naší posilovně. Umožníme sledování sportovních přenosů a programů v kabelové televizi a ze satelitu. Žáci mají k dispozici také knihovnu, kde mohou číst, poslouchat hudbu z CD, případně LP,hrát šipky a šprtec. .

Dokumenty ke stažení:

Soubory se stáhnou mezi uložené soubory v počítači. Pokud máte nainstalovaný Adobe Reader, soubory *pdf se otevřou v nové záložce.

Informace o ubytování a stravě, ceník služeb

Přihláška na DM        Vnitřní řád DM       Přihláška ke stravování

ŠVP DM

Schránka důvěry DM

 

Zpět: Pro uchazeče / Úvodní strana / Mapa stránek