Kyjov, Nádražní 471
+420 518 305 333
info@ssakyjov.cz

Pokračování praktické prezenční výuky, změna v testování

Střední škola automobilní Kyjov

Pokračování praktické prezenční výuky, změna v testování

Vážení rodiče, vážení žáci,

od  26. 4. 2021 je obnovena prezenční praktická výuka na středních školách, takže je povinná. Vyučování se řídí platným rozvrhem, tj. v lichém týdnu mají odborný výcvik třídy 1.AK, 2.A, 2.B a 2.K. V příslušném dni pak třídy 1.AT, 2.AT, 3.AT. Od  3. 5., tj. v sudém týdnu, pak mají odborný výcvik třídy 1.B, 3.AK a 3.B.

Podmínkou účasti ve výuce je negativní test na přítomnost viru Covid 19.

První den praktické výuky se žáci dostaví v 7.15 do dílny odborného výcviku ( v dílně „mistra“, který Vám nyní posílá úkoly), kde si je převezmou jejich učitelé odborného výcviku k testování. Teprve po negativním výsledku testu se půjdou převléct a pak se přesunou zpět do dílen.

Žáci 3. ročníku, kteří vykonávali praxi ve firmách se vzhledem k blížícím se závěrečným zkouškám již natrvalo přesouvají do školních dílen. V pondělí 3. 5. 2021 se budou hlásit na servisu u pana Mareše. Žáci oboru karosář, kteří vykonávají praxi ve firmách, nastupují do praktické výuky tam. I zde se musí podrobit testování a firmy nám musí výsledek testování hlásit. Škola pak musí hlásit průběžně počty testovaných zaměstnanců i žáků a jejich výsledky.

Přesné pokyny k testování a výjimky z testování naleznete v přílohách níže.

V příloze naleznete také postup při testu a níže máte odkaz na video s průběhem testování

Žáci středních škol se budou nově od 3. 5. 2021 testovat jen 1x týdně, autotronici vždy 1. den odborného výcviku v týdnu.

Přestože budou žáci puštěni do praktické výuky jen s negativním testem, platí neustále i ochrana úst respirátorem.

Pokud někdo odmítá testování nebo používání respirátoru, nemůže se zúčastnit výuky. Toto musí nahlásit svému učiteli odborného výcviku. Účast bude omluvena, ale distanční výuka nebude realizována. Žáka tak bude problematické hodnotit v posledním čtvrtletí a hlavně nebude absolvovat žádnou reálnou praxi. Aby mohl být žák klasifikován na konci školního roku v řádném termínu, důrazně doporučuji do školy chodit.

Obědy v době praktické výuky je možné objednat telefonicky na čísle 518 305 342, e-mailem horinkova@ssakyjov.cz nebo přes náš web.

Pokud je někdo z žáků ubytován na domově mládeže, bez negativního testu nebude umožněno ubytování. Pokud se chce žák ubytovat již v neděli, informujte o tom pana Kourka přes e-mail: kourek@ssakyjov.cz nebo si zavolá.

V případě nejasností volejte.

Odkaz na video k testování: https://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4&t=3s

Přílohy, které se Vám otevřou v pdf.

Konkrétní postup testování: http://ssakyjov.cz/wp-content/uploads/2021/04/testovani-letak-singclean.pdf4

Aktualizované informace pro školy od 3 . 5. 2021: http://ssakyjov.cz/wp-content/uploads/2021/04/priloha_901829840_0_Informace-pro-skoly-a-skolska-zarizeni_zmeny-ke-3.-5_final.pdf

Napsat komentář