Kyjov, Nádražní 471
+420 518 305 333
info@ssakyjov.cz

Odborná pracoviště

Střední škola automobilní Kyjov

Systém praxe

Odborný výcvik a teoretické vyučování se pravidelně po týdnu střídají. V prvním ročníku začínají všichni v dílnách opracovávat kovy a v dalších ročnících se vystřídají na všech pracovištích. Žáci 3. ročníku kromě odborného výcviku ve škole navštěvují provozní praxi ve smluvně domluvených firmách např. ČSAD a.s. Kyjov a AUDI TOP CENTRUM Car s.r.o. Kyjov.

Pracoviště 1 (dílna 1. ročníku)

Žáci se seznamují s ručním zpracováním kovů a provádí základní zámečnické práce rozvržených do daných témat.

Pracoviště 2 (servis)

Na tomto pracovišti probíhá kromě výuky na běžných opravách osobních automobilů také výuka diagnostických měření řídících jednotek řízených systémů osobních vozidel, diagnostiky a měření emisních systémů zážehových motorů, diagnostiky a oprav klimatizačních jednotek motorových vozidel. Žáci se učí kontrolovat a seřizovat geometrii náprav osobních vozidel.

Pracoviště 3 (geometrie nákladní)

Zde se provádí měření geometrie předních a zadních náprav laserovým zařízením JOSAM. Je to nejpřesnější a nejjednodušší systém pro kontrolu geometrie řízení, náprav a rámů dodávkových, nákladních vozidel a autobusů.

Pracoviště 4 (motocykly)

Žáci provádí renovaci a opravy motocyklů určené k závodní činnosti veteránů. Seznamují se s opravou podvozku, motoru a elektrickou instalací.

Pracoviště 5 (převodovky)

Na dílně převodovek se žáci učí demontáži, montáži a oprav převodovek dle technologického postupu. Dále zjišťování závad a údržbě různých typů převodových skříní.

Pracoviště 6

Žáci se učí na modelu motoru Škoda Octavia nastavit rozvod a vyměnit ozubený řemen. Dále provádí diagnostiku a kontrolu správného seřízení.

Pracoviště 7 (výkonová stolice)

Válcový dynamometr – výkonová stolice určená pro měření průběhu a velikosti točivého momentu a výkonu motoru. Využití je hlavně pro kontrolu po zásahu do řízení motoru (např. chip tunning) nebo programování řídích jednotek závodních vozidel.

 

Zpět: O škole / Úvodní strana / Mapa stránek